מה קורה בטיפול בשיטת אלכסנדר?

אני מטפל בשיטת אלכסנדר, שיטה שקיימת כבר כ-120 שנה, נלמדת על ידי אלפי תלמידים ברחבי העולם, וגם במוסדות אקדמיים שונים כגון, ג’וליארד בניו יורק,RAM  בלונדון. בארץ כבר 20 שנה שהיא ניתנת כטיפול משלים בקופות החולים.

הטיפול בשיטה עוזר להשתחרר מכאבים ותופעות לוואי שונות המאפיינות את סגנון החיים המודרני, כמו מתח, כאבי ברכיים גב וצוואר, כאבי ראש ומיגרנות, יציבה לקויה, בעיות שינה ונשימה. מטיפול בשיטה תצאו בתחושה של קלילות, שחרור, פחות כאב, רגועים אך ערניים. בעיקר תצאו עם תחושת חיות חזקה יותר.

מבנה הטיפול

טיפול מתחלק לשני חלקים:

שכיבה על מיטת טיפולים – בחלק זה לא נדרש ממך דבר מלבד תשומת לב. בעזרת מגע עדין, אני מאפשר לגופך להגיע למנוחה ולאיזון, לשחרור כללי ממתח ולחץ שהצטברו אצלך, בעקבות הרגלים של היומיום.

ישיבה/עמידה/קימה או כל פעולה אחרת שמעניינת אותך – כאן אני ממשיך להנחות אותך במגע ובדיבור, וגם כאן נדרש ממך רק תשומת לב והקשבה. המטרה היא לתת לך כלים להמשיך את דרך החשיבה והפעולה החופשי והמשוחרר שחווית על מיטת הטיפולים, גם בזמן פעולות היומיום המאתגרות יותר.

על מיטת הטיפולים

איך אני מטפל?

אני משתמש בשני כלים עיקריים במהלך הטיפול:

ידיים – אניח בעדינות ידיים במקומות שונים בגופך (צוואר, גב, כתפיים וכדומה). הידיים יעבירו לך מסר שמעודד שחרור, מעודד חופש. דרך המגע אני מקבל מידע על מצבך הגופני והמנטלי, רמת האיזון השרירי הקיימת אצלך.

דיבור – הטיפול מלווה בהנחיות פשוטות שמטרתן שינוי החשיבה וההרגלים.

בטיפול נשפר יחד את המודעות שלך לעצמך, לגופך, לדרך ההתנהלות והחשיבה שלך. התפקיד שלי הוא גם לתת תמיכה, אך גם לספק עין חיצונית, אובייקטיבית למה שאינך מצליח לראות ולאבחן בעצמך.

בטיפול תוכלו להשתנות ולהרגיש דרך הגוף שלכם את כל משפטי החכמה שיש לעידן הניו אייג’ להציע. בעיני זו הגדולה והייחוד של השיטה. המטופלים לומדים לצאת מאזור הנוחות, לזרום, לשחרר, וחשים את התוצאות והתובנות פיזית ממש, על גופם. ההשפעה בסופו של דבר מגיעה כמובן בכל הרמות האחרות: הנפשית, הרגשית והרוחנית.