התפתחות אישית עם שיטת אלכסנדר

פיתוח ושיפור המודעות לגוף משפיע על כל תחומי החיים, לאו דווקא רק על ההיבט הפיזי.

כל מי שיבוא לטיפולים בשיטת אלכסנדר, לא משנה מטרתו ועיסוקו, ירוויח כלי עוצמתי להתפתחות אישית ומציאת עוד רבדים של עניין ושליטה בחיים. כלי להבנה של עצמנו, של ההתנהגות שלנו, התגובות שלנו, ההחלטות שלנו.

לא רק האם אנחנו מפעילים את הגוף בצורה יעילה. האם אנחנו מפעילים את המחשבה שלנו בצורה שקולה, מושכלת, כזו שחושבת על הדרך ולא רק המטרה? האם אני מסוגל לקחת החלטות שקולות ולא רגשיות, אוטומטיות בעניינים שונים, כספיים, תעסוקתיים, זוגיים?

לא רק האם יש לנו שליטה ויכולת לאפשר חופש בתנועה של הגוף שלנו. האם יש לנו שליטה ויכולת לאפשר חופש תנועה בחיים שלנו באופן כללי? האם יש לי חופש תנועה שמאפשר לי לזוז בקלות יחסית ממקומות שלא טובים לי, למשל, או שאני מקובע, למרות שאני חש שאני חייב לזוז?

האם אנחנו יכולים לעצור רגע לפני גירוי ולשקול האם ואיך נגיב לו? גם כשהגירוי הוא התכופפות למקפיא ואנחנו רוצים לא להזיק לגב שלנו, אך גם אם הגירוי הוא מישהו שהכעיס אותנו ואנחנו רוצים את היכולת לשלוט בתגובה שלנו. לא להיות עבדים, כמו שאמר החכם סחרוף.

לסיכום, אם רק תרצו, טיפולים בשיטה יעמיקו או יציתו את העניין שלכם בחיים שלכם, על ידי פיתוח מתמיד של היכולת שלכם להבין אותם, לנתח את התגובות שלכם, וחשוב לא פחות, ייתן לכם אפשרות של שליטה יותר גבוהה במה שקורה לכם ואיך אתם מגיבים לזה.

התפתחות אישית באמצעות שיטת אלכסנדר