שאלות נפוצות על שיטת אלכסנדר2018-07-17T12:17:36+03:00

שאלות נפוצות

ניסיתי כבר המון דרכים ושיטות, מה שונה אצלך?2018-03-21T00:55:23+02:00

המהות של שיטת אלכסנדר שונה מהרבה שיטות אחרות ב2 מובנים:

  • העיקרון המרכזי בשיטה הוא שהגורם הקריטי ביותר לבעיות יציבה, פציעות ובעיות האדם באופן כללי, הוא שימוש לקוי של האדם בגופו ובעצמו. בדיוק כמו שאנחנו לא מופתעים כשמישהו משתמש במכונה באופן שגוי וכתוצאה מכך התפקוד שלה לקוי ובסופו של דבר היא נהרסת, השימוש שלנו בעצמנו הוא הגורם לתפקוד טוב או לא טוב שלנו. אנחנו חיים ללא כל התייחסות לשימוש שלנו בעצמנו, כלומר לדרך בה אנו עושים את הדברים, אלא רק למה אנחנו עושים. הדרך הזו לעתים שגויה ומזיקה ולכן משפיעה על התפקוד ועל הבריאות שלנו.
  • השיטה היא ביסודה מניעתית. היא מתעסקת בשורש הבעיה ולא בסימפטומים, ולכן יעילה יותר לטווח הארוך. המטרה אינה רק להיפטר מכאב, או בעיה ספציפית זו או אחרת, אלא לשנות את ההרגלים שגרמו להן, או גרמו לעוד תופעות שלא חשבנו עליהן. בכל שיטת טיפולית אחרת, הדגש הוא בטיפול בסימפטומים בלבד ולא במניעה.
אני כבר יודע איך לרוץ, איך לנגן, איך ללכת, איך לעמוד, למה אני צריך ללמוד את זה שוב?2018-03-21T00:57:54+02:00
  • בילדותנו אכן ידענו איך לבצע את כל הפעולות הללו, אך עם השנים היכולת הזו השתבשה. הבעיה היא שלא כל כך פשוט לתקן אותה, משום שבדרך היא גם שיבשה לנו את כל המערכת התפיסתית. מה זה אומר? זה אומר שאנחנו אפילו לא מודעים לכך שאנחנו טועים (ולכן אני צריך לכתוב פה ולשכנע אתכם), או שאנחנו יודעים אבל אין לנו היכולת לשנות זאת משום שההרגלים השגויים הפכו להיות כבר המציאות, האמת בשבילנו. אנחנו זקוקים לעזרה חיצונית, אובייקטיבית שתשקף לנו איפה אנו שוגים.
  • הלמידה בשיטת אלכסנדר אינה של פעולות ספציפיות, אלא של שימוש כללי נכון בעצמנו. כשאנחנו משתמשים בעצמנו בצורה נכונה, כשאנחנו מודעים ויודעים איך הגוף אמור לנוע, יש לנו כבר את הידע הנדרש לביצוע כל פעולה שהיא.
אם אתה אומר שאני רץ לא נכון, למשל, למה אתה פשוט לא יכול לבוא לריצה וללמד אותי איך רצים נכון? למה צריך טיפול רגוע ושקט בתוך חדר בשביל זה?2018-07-03T10:41:29+03:00
  • שיטת אלכסנדר היא שיטה הוליסטית שרואה את האדם כשלם, ובתוך כך גם התנהגותו. לכן לא ניתן להפריד בין התנהגויות או פעילויות ולומר שבחלקן האדם פועל בדרך נכונה ובחלקם לא. יש עקרונות כלליים של שימוש, יציבה ותנועה של הגוף, ועקרונות הללו תקפים לכל פעולה. ברגע שניפטר מהרגלים לא נכונים ונסגל הרגלים טובים יותר, כל פעולה שנבצע תתבצע בדרך יעילה יותר.
  • על מנת להיפטר מהרגלי פעולה, תנועה לא נכונים חייבים לעצור ולנסות להבין מה אנחנו עושים לא בסדר. בלתי אפשרי לשנות הרגל של פעולה תוך כדי הפעולה עצמה.
אין לי זמן, אני לא בטוח שאצליח להתמיד2018-03-21T01:00:56+02:00

שיעור בשבוע זה לא השקעה גדולה כל כך של זמן. תחשוב שב100% של הזמן שלך במהלך השבוע אתה ממשיך לפעול בדרך לא יעילה ולא בריאה לך ולגופך, תוך שימוש בהרגלים לא נכונים. אם בזה אתה מצליח להתמיד כל כך יפה, אין סיבה שלא תתמיד בשעה בשבוע של לימוד הרגלים בריאים ונכונים. כמו כן, שיעורים בשיטה “עלולים” להוביל אותך להיות אדם יותר יעיל, ערני, ממוקד ופעיל. לכן, לטווח ארוך שיעורים חוסכים לך זמן. בעיקר, הם יגרמו לך לחוות את היומיום שלך באופן מלא ועשיר יותר.

אני מעדיף/ה שיטפלו בי, לא חושב/ת שיש לי עוד מה ללמוד.2018-06-10T19:58:13+03:00

ב”שיעור קומה” הנחת היסוד היא שאנחנו אחראים למצבנו, על כל המשתמע מכך. נכון, לא קל לקחת אחריות אמתית, להתבונן במציאות כפי שהיא ולהתחייב כלפי עצמי, גופי, בריאותי. הרבה יותר קל בטווח המידי ללכת לטיפול, או לעבור ניתוח, להעביר את האחריות למישהו אחר. אבל עם הקושי, מקבלים תוצאות לטווח ארוך של בריאות, אושר, סיפוק, יכולת גבוהה יותר, מיקוד, וכל שאר היתרונות שמניתי פה.

אם אין בך רצון או עניין לקחת אחריות על התנועה שלך, הגוף שלך, כנראה “שיעור קומה” לא בשבילך. מצד שני, הגעת עד לפה, זה בטח אומר משהו על הרצון שלך.

עבור למעלה