הקליניקה בתל אביב

הקליניקה נמצאת ברחוב פישמן מימון 18, בלב שכונה שקטה, במיקום מרכזי.

קרוב לכיכר רבין ולרכבת מרכז.

הנה קישור ישיר לווייז: https://waze.com/ul/hsv8wx87mk

בקליניקה בה אני מקבל בתל אביב, אני מלמד אנשים איך להשתמש בעצמם בדרך יעילה בריאה ומאוזנת שתעלים כאבים ותמנע סיבוכים בריאותיים מיותרים בעתיד.

אבל מה זה אומר בכלל “להשתמש בעצמנו”? לשבת ישר? לשבת זקוף? ומדוע חשוב שנתחיל לשים לב לזה?

מבחינות מסוימות, כל אחד מאיתנו לא נבדל במאום מכל מכשיר או כלי שיש דרך מסוימת, יעילה, להשתמש בו. כולנו נשאף להשתמש בכל מכשיר שברשותנו בדרך היעילה ביותר. אנחנו וודאי גם לא נתפלא אם המכשיר יתקלקל, או לא יתפקד כמו שצריך, אם לא נשתמש בו, בדיוק לפי הוראות השימוש.

פרידריך מתיאס אלכסנדר, מפתח שיטת אלכסנדר, גילה על עצמו עקרון פשוט שרוב האנשים, בעולם המערבי לפחות, מתעלמים ממנו. בכל רגע בחיינו אנחנו “משתמשים” בעצמנו בדרך מסוימת. הדרך הזו יכולה להיות יעילה, או פחות יעילה. ככל שהדרך יעילה יותר, שלושה דברים קורים:

  1. אנחנו פחות מתאמצים היכן שאין צורך להתאמץ.
  2. בעקבות השימוש שמשתפר, התפקוד שלנו משתפר.
  3. התפקוד היעיל גם משאיר אותנו במצב טוב לעתיד

אז מתי אנחנו משתמשים בעצמנו? בכל רגע. האם זה קשור רק גב ולישיבה? וודאי שלא. זה קשור לקואורדינציה בריאה ומאוזנת בין כל החלקים של עצמנו. יחס נכון בין הראש, הצוואר והגב, כך שלא נוצר לחץ על חוליות עמוד השדרה. אך יש גם חשיבות למתח מיותר שאנחנו צוברים בכפות הרגליים, או במפרקי הירך. כל חלק במערכת חשוב משום שהמערכת, על כל חלקיה, מתפקדת כשלם, וכל יציאה מאיזון של חלק אחד משפיעה באפקט דומינו על חלקים אחרים.