הקליניקה בהוד השרון

הקליניקה נמצאת ברחוב השחר 9, במיקום מרכזי מאוד.

2 דקות הליכה מדרך רמתיים.

הנה קישור ישיר לווייז: https://waze.com/ul/hsv8ycvq9k

בקליניקה בהוד השרון אני מלמד אנשים לחשוב ולנוע בדרך אחרת עם עצמם. הדרך בה הם נועדו לנוע.

האמת היא שאני לא באמת מלמד אותם את הדרך עצמה, כי זו דרך שעובדת לבד, כמו מערכות אוטונומיות אחרות בגופנו. תתבוננו בילדים קטנים, או אפילו במבוגרים בשבטים באפריקה ותראו שימוש יעיל, בריא, נטול מאמץ ומלא חן של האדם בעצמו. מערכות התנועה ושיווי המשקל שלנו עובדות בהרמוניה באופן אוטומטי. לאורך השנים אנחנו צוברים הרגלים שמשפיעים ומפריעים למערכות הללו לעבוד באופן אופטימלי. הקואורדינציה משתבשת.

אז מדוע אנחנו לא פשוט משנים את ההרגלים האלה? כמעט כל מי שבא אלי, אומר שהוא יודע שהוא מתנהל בצורה לא נכונה. מתח מיותר בכתפיים, מאמץ תמידי בצוואר. אבל כולם גם מפגינים את אותו התסכול. הם לא מצליחים לשנות את זה. הסיבה היא שההרגלים אינם רק הרגלים, אלא הם משקפים את התפיסה שלנו. אם אני רגיל לאמץ את שרירי הצוואר בכל פעולה, הדרך הזו הופכת להיות חלק מהטבע שלי. אני לא באמת יודע שאני עושה משהו לא נכון, כי זה מרגיש לי נכון. הפעמים היחידות שאני מבין את זה הן בזמן מנוחה, או שכבר מגיע כאב בלתי נסבל. בנוסף, ההרגל לוקח לנו את השליטה ואת היכולת לבחור איך וכמה אנחנו רוצים להפעיל את אותם השרירים.

שיטת אלכסנדר עוזרת לנו להיות מודעים יותר ויותר להרגלים השגויים, ולהחזיר לעצמנו את הבחירה החופשית, לחיות חיים ללא כאבים ומתחים ולחצים מיותרים.